Geometryczne rożki

Przedstawiamy prosty pomysł na dekorację jednego lub kilku kwiatów – geometryczne rożki.

Potrzebne materiały:
– kartki o gramaturze 240 g gładkie lub ze wzorem
– metalizujący pisak
– papiery ozdobne, serwetki
– rafia
– taśma klejąca
– szablon
– fiolki (opcjonalnie)

Rośliny (róża, goździk, tulipan, gerbera…)

Narzędzia:
– nożyczki
– pistolet z klejem
– metalowa łyżeczka

Krok 1 – Geometryczny rożek
Z pomocą szablonu wycinamy z kartki półokrągły kształt. Zginamy go na pół i za pomocą łyżeczki w prosty i szybki sposób dociskamy. Następnie prawy bok zaginamy do środka, znowu dociskając łyżeczką, i lewy bok również zaginamy do środka. W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć możemy poprowadzić kolejne zgięcia pomiędzy już powstałymi. Na koniec za pomocą kleju na gorąco mocujemy ze sobą dwa boki tworząc kształt rożka. Jeżeli mamy gładki papier, to możemy na nim przed sklejeniem wykonać samodzielnie wzory złotym lub srebrnym pisakiem.

Krok 2 – Kryza
Z papieru ozdobnego, serwetek, papieru do pakowania wycinamy kwadraciki lub prostokąty. Następnie układamy kilka jeden na drugim, każdy lekko przesuwając w prawą lub lewą stronę. Tak przygotowane przykładamy do wybranego kwiatu i za pomocą rafii lub taśmy mocujemy.

Krok 3 – Umieszczenie roślin
W powstałych rożkach odcinamy końcówkę, tak aby zmieściła się łodyga kwiatu. Wkładamy roślinę wraz z dekoracyjnym papierem. Opcjonalnie zabezpieczamy rożek dodatkowo rafią lub wstążką, żeby się nie zsunął.
Możemy także wykonać dłuższy rożek, a kwiaty włożyć do fiolki i umieścić je w środku.