To już 30 lat. Dziękujemy!

1 kwietnia 1987 roku w Tychach przy ul. Sadowej rozpoczął się handel kwiatami ciętymi, doniczkowymi, drzewami i krzewami ozdobnymi oraz  materiałami florystycznymi i dekoracyjnymi.
Początki giełdy to kilkudziesięciu ogrodników na terenie ok. 1 ha. Obecnie Śląska Giełda Kwiatowa obejmuje powierzchnie ponad 5 ha, na której działalność prowadzi kilkuset operatorów z kraju i zagranicy.

Asortyment giełdy jest szeroki i bardzo różnorodny. Oferujemy rośliny z całego świata, w tym kwiaty cięte, doniczkowe i rabatowe oraz drzewa i krzewy ozdobne. Niemałą ofertę stanowią produkty licznych producentów i bezpośrednich importerów artykułów florystycznych i materiałów dekoracyjnych, w tym porcelany, wyrobów z drewna, wikliny i asortymentu do wyposażenia wnętrz.

Handel odbywa się w większości na terenie zadaszonym, a od 2006 roku została uruchomiona nowoczesna hala kwiatów, spełniająca najwyższe normy dla sprzedaży roślin żywych. Na zakupy przyjeżdżają do nas klienci z południowej Polski oraz Czech, Słowacji, Węgier, Austrii i Ukrainy. Dzisiaj klientami giełdy są właściciele i pracownicy kwiaciarni, hoteli, restauracji, kościołów, pracowni dekoratorskich, firm marketingowych oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Od ponad 12 lat zajmujemy się prowadzeniem szkoleń florystycznych, których celem jest praktyczna nauka i poszerzanie wiedzy z zakresu współczesnej florystyki.  Uczestnicy kursów i warsztatów mają możliwość ćwiczenia pod okiem najwybitniejszych mistrzów florystyki z całego świata. Śląska Giełda Kwiatowa w Tychach jest członkiem Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe oraz Światowej Unii Rynków Hurtowych (World Union of Wholesale Markets).